Videokoolitus
Kuidas säilitada häid pere- ja paarisuhteid rasketel aegadel
Lühikoolitus aitamaks paremini mõista ennast ning oma partnerit.
FORMAAT
Koolitus on salvestatud video- ja audiokoolitusena. Lisanduvad töölehed.
KESTVUS
1h 20 min
HIND49€ 20€
KOOLITAJAD
Kaia Kapsta-Forrester ja Kristina Tamm. Mõlemad on sertifitseeritud paarisuhte koolitajad ja igapäevaselt tegutsevad pikaajalise staaźiga psühhoterapeudid.
Läbi aegade toimuvad inimeste eludes nii tõusud kui ka mõõnad, kriisid kui ka õitsemise ajad. Just nendel raskematel hetkedel võime leida end olukorrast, kus vajame enim tuge, kuid tunneme end üksi jäetuna. Tunneme, et meid ei mõisteta ning seetõttu ei suuda ka partnerile pakkuda toetust. Niimoodi hakkavadki inimesed lahku kasvama.
Võib öelda, et inimesed satuvad kriisi. Kriis võib tekkida nii isiklikul kui sotsiaalsel tasandil. Igal juhul toimub inimese elus pingeline muutus, mis pöörab kogu arusaamise endast ja ümberringi toimuvast pea peale. Kuigi iga kriis sisaldab endas pingeid, ebamugavust ja kannatusi, peitub selles ka võimalus tõusta uuele tasemele aru saamises iseendast.
Kriisi vallandavaks teguriks võib olla ükskõik, milline sündmus, mille ees tunneb inimene end jõuetuna: lahutus, töökoha kaotamine, sotsiaalne, poliitiline, majanduslik olukord, sõda. Mõnikord ka rõõmustavad sündmused: abiellumine, lapse sünd, kaua ihaldatud eesmärgi saavutamine jne. Igaühe elus võib ette tulla kriise. Need on lihtsalt elu osa.
Inimesed kogevad kriise eri viisidel. Kriisid võivad jätta küll arme, kuid nendest on võimalik üle saada ja nende tagajärgedega elada. Suhe võib anda tuge keerulistel hetkedel, sest koos on lihtsam. Samas võivad keerulised ajad ning eriarvamused tekitada suhetes probleeme. Teadagi kipub olema nii, et kõige lähedasem inimene saab ka meie kõige ehtsamad ning tooremad emotsioonid.
“Kuidas säilitada häid pere- ja paarisuhteid rasketel aegadel?” on lühikoolitus aitamaks mõista ennast ning partnerit paremini.
Koolitusel arutletakse järgmistel teemadel:
• käitumine kriisis;
• toetavad ja mittetoetavad toimetulekuoskused;
• omavahelise suhtlemise dünaamika;
• kaitsekäitumine;
• sinu käitumise mõju suhetele;
• kuidas tulla toime maailmavaateliste erinevustega; oma piiride seadmine.